Auto detailing to proces, składający się z wielu czynności, który ma zadanie doprowadzenie samochodu do nienagannego stanu. Auto detailing to pewnego rodzaju odnowienie samochodu wewnątrz jak i zewnątrz. Dotyczyć może samochodów używanych, ale również nowych. Wszelkiego rodzaju wykonywane czynności nie powinny być porównywane z tymi, które można wykonać w wielu myjniach samochodowych. Auto detailing zajmuje się głębszą kosmetyką, głównie czyszczeniem, renowacją i konserwacją. Po wykonanych zabiegach, samochód jest w niepoznawalnym stanie wizualnym.

Auto detailing – co obejmuje?

Auto detailing zajmuje się usunięciem wszelkich zarysowań, głębszych i tych mikro, które wpływają na wygląd. Wykonywane mogą być w starych samochodach, ale także w nowych, gdzie rysy powstały podczas transportu. Kolejnym, ważnym elementem jest zabezpieczenie lakieru odpowiednią powłoką wosku oraz sealantu, co uchroni samochód przed kolejnymi uszkodzeniami. Auto detailing zajmuje się także odpowiednią i profesjonalną konserwacją plastikowych części we wnętrzu samochodu. Często, jeżeli jest to konieczne, wykonywanie jest odpowiednie czyszczenie wszelkich części, komór i elementów. Auto detailing to długi i czasochłonny proces, który skupia się na wszelkich czynnościach z należytą starannością.

Auto detailing – zalety

Kompleksowo wykonany auto detailing pozwala na lepsze uzyskanie wizualne samochodu, co często wiąże się z wyższą ceną podczas odsprzedaży. Jest to proces, który często zostaje wykonany podczas sprowadzania samochodów i oddawania do komisu. Wiąże się to z tym, że większość osób kupuje oczami, nie rozsądkiem. Świetnie przeprowadzone czynności pozwolą na idealne odświeżenie samochodu, karoserii, a nawet usunięciu dotychczasowych śladów użytkowania.