Każdemu z nas może się zdarzyć kolizja, awaria, czy wypadek, a nasz samochód trafia do serwisu w celu naprawy na kilka dni. Wówczas w większości sytuacji przysługuje nam auto zastępcze bezgotówkowo. Zwłaszcza w sytuacjach, gdy bez samochodu nie potrafimy i nie możemy funkcjonować, a korzystanie z transportu publicznego na nie wiele nam się zda. Auto zastępcze bezgotówkowo, na koszt sprawcy OC, przysługuje nam jeżeli nie jesteśmy sprawcami wypadku, kolizji.

Auto zastępcze bezgotówkowo – podstawa prawna

Auto zastępcze bezgotówkowo przysługuje nam na cały czas naprawy własnego samochodu. Jeżeli uszkodzony samochód nie nadaje się do naprawy, wówczas korzystanie z zastępczego pojazdu przysługuje nam do momentu wypłacenia odszkodowania. Prawo to przysługuje osobom prywatnym, jak i firmom. Auto zastępcze bezgotówkowo nie ma określonych kosztów wynajmu, ani miejsca wypożyczalni, z której jesteśmy zmuszeni. Jedynym określeniem jest, że auto zastępcze bezgotówkowo był pojazdem tej samej klasy co pojazd używany przed szkodą. Jednak warto pamiętać, że decyzja stwierdzająca o skorzystaniu z auto zastępcze bezgotówkowo powinna być przemyślana i potwierdzona odpowiednimi argumentami. W innych sytuacjach koszty będziemy musieli pokryć sami.

Auto zastępcze bezgotówkowo – mało popularne

Każdy poszkodowany w wypadku, kolizji ma prawo do skorzystania z auto zastępcze bezgotówkowo. Jednak większość nie decyduje się ze względu na brak pewności, czy nasze odszkodowanie zostanie wypłacone i w jakim terminie. Większość osób obawia się także, czy nasze argumenty z konieczności wynajmu zostaną odpowiednio przyjęte.