Bmw haki holownicze posiada szeroką ofertę, dzięki czemu każdy może wybrać odpowiedni dla siebie i samochodu. Przed zakupem zastanówmy się jaki rodzaj będzie najbardziej dla nas korzystny. Bmw haki holownicze przydają się w różnych sytuacjach, np. gdy chcemy często korzystać z przyczepki, czy ktoś potrzebuje naszej pomocy i konieczne jest odholowanie samochodu. Większość samochodów Bmw haki holownicze posiada już zamontowane, wbudowane jednak w niektórych modelach konieczne jest samemu zajęcie się tym.

Bmw haki holownicze – rodzaje

Bmw haki holownicze, które cieszą się najmniejszą popularnością to haki montowane na stałe. Ciekawym rozwiązaniem są bmw haki holownicze montowane za pomocą śrub, lub z automatycznym systemem wypinania. Dzięki temu możliwy jest łatwy i szybki demontaż w każdej chwili. Dużą popularnością cieszą się także bmw haki holownicze składane. Zazwyczaj montowane są podczas produkcji samochodu, więc wystarczy zamówić. Jeżeli nie jest nam potrzebny wówczas wystarczy odpowiedni ruch dźwignią, która znajduje się w bagażniku, tak samo działa to w drugą stronę. Niestety ten rodzaj nie jest demontowany.

Jak montowane są Bmw haki holownicze?

Sam montaż jest w miarę łatwy, jednak czasochłonny. Można zrobić to samemu, jednak najlepiej oddać samochód do wykwalifikowanego warsztatu. należy zacząć od demontażu zderzaka, tapicerki w bagażniku. Dobrą wiadomością jest, że większość samochodów jest już fabrycznie przygotowana na możliwość montowania Bmw haki holowniczy. Wówczas nie musimy wiercić dziur, tylko wystarczy odpowiednio zamontować. Wystarczy jedynie wykonać specjalne nacięcie na kule.