Kupowanie nowego samochodu z salonu ma wielu przeciwników, ale jeszcze więcej zwolenników. Ci, którzy mówią, że na nowym samochodzie szybko się traci najpewniej po prostu nie mogą sobie na niego pozwolić. Bo kupienie nowego auta to naprawdę same plusy, co postaramy się poniżej udowodnić. Same plusy za wyjątkiem jednego minusa, jakim rzeczywiści jest szybka utrata wartości pojazdu. Jednak coś kosztem czegoś, a są takie marki samochodów, które swoją wartość naprawdę trzymają. Nie chodzi tu jednak o to, żeby któregoś producenta samochodów faworyzować czy reklamować. Kupienie nowego auta to oczywiście spory koszt, który zaczyna się tak naprawdę od kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli spojrzeć na to z tej strony to rzeczywiście auto używane można kupić o wiele taniej. Jednak salony samochodowe robią wszystko co w ich mocy, żeby zachęcić do kupienia właśnie nowych samochodów. Także plusem jest to, że nowe auto można kupić korzystając z atrakcyjnych form finansowania. Kredyty ratalne, pół na pół, wynajem długoterminowy czy leasingi to możliwości, które mają zainteresowani kupieniem nowego samochodu. Można by od razu napisać, że nowe samochody sprzedają się w ostatnich latach jak świeże bułeczki. Wpływ na to na pewno ma fakt, że dealerzy samochodowi oferują właśnie takie ciekawe rozwiązania finansowe. Dzięki temu dzisiaj na nowy samochód prosto z salonu może sobie pozwolić każda przeciętnie zarabiająca polska rodzina.

Wróćmy jednak do tego, jak bardzo korzystne jest zakupienie nowego samochodu pod względem spokojnego użytkowania. Bo to jest najważniejszy argument, który przemawia za dokonaniem takiego zakupu. Otóż kwestia jest tego typu, że nowy samochód to jest zawsze nowy samochód. I nie ma możliwości, żeby coś się w nim ot tak po prostu popsuło. A nawet jeśli tak by się stało to na samochód jest kilkuletnia gwarancja. Awaria nowego samochodu w ciągu pierwszych pięciu lat użytkowania to naprawdę bardzo rzadki i sporadyczny przypadek. Dlatego naprawdę nikt nawet nie musi myśleć o tym, że w aucie coś mogłoby się popsuć. Tym czasem w samochodzie używanym zepsuć się może wszystko i w każdej chwili. I niekiedy jest tak, że używany samochód musi być co chwilę w serwisie samochodowym. Każda taka naprawa samochodu kosztuje realne pieniądze, ale również obniża ona wartość samochodu. W nowym samochodzie wszystko chodzi idealnie po prostu. Kierowca układa sobie pracę auta pod siebie i pod swój własny styl jazdy. Dla wielu kierowców znaczenie ma nawet fakt, że nikt wcześniej w nowym aucie nie siedział w fotelu kierowcy. Te wszystkie detale sprawiają, że nowym samochodem jeździ się po prostu znakomicie. Nowym samochodem jeździ się spokojnie i bez żadnych zmartwień. Nie trzeba przecież odliczać czasu od ostatniej awarii samochodu i myśleć o tym, kiedy pojawi się kolejna awaria. A tak się jeździ często wtedy, kiedy kupi się auto używane.

Nowy samochód można kupić na raty albo wziąć w leasing. Leasingi na nowe auta oferowane są firmom oraz osobom prywatnym. Jest więc duże pole do manewru. Jeśli chodzi o firmy i przedsiębiorców to w leasingi brane są samochody praktycznie tylko nowe. Salony sprzedaży notują w ostatnim czasie rekordy sprzedaży nowych samochodów. To przecież musi coś oznaczać. Najpewniej to, że jednak zmieniamy zdanie na temat kupowania nowych samochodów. Coraz więcej kierowców chce jeździć samochodem nowym, który jest bezawaryjny i w stu procentach bezpieczny. No bo patrząc na bezproblemowość jazdy nowym samochodem prosto z salonu nie możemy nie wziąć pod uwagi faktu, że nowe auta są o wiele bardziej bezpieczne od aut używanych. A przecież każdemu kierowcy zależy na tym, żeby podróżować samochodem bezpiecznie. Podróżować a także przewozić swoją rodzinę. Poziom bezpieczeństwa w samochodach nowych jest o wiele większy i jest to udowodnione wieloma testami zderzeniowymi i nie tylko takimi. Jest to więc kolejny argument przemawiający za tym, żeby kupić sobie nowy samochód. Pewnie nie każdy wie, kiedy jest najlepszy okres na zakup auta nowego z salonu dealerskiego. Podpowiadamy, że nowe samochody warto kupować z końcem roku oraz na początku roku. Zawsze na koniec roku salony samochodowe mają swoje wyprzedaże roczników. Im bliżej wiosny po nowym roku tym większe są te okazje. Tak mniej więcej około lutego można kupić samochody z poprzedniego rocznika w naprawdę świetnych cenach. Pomimo tego, że kupujemy poprzedni rocznik to cały czas jest to samochód fabrycznie nowy, którym nikt wcześniej nie jeździł. Naprawdę warto zainteresować się tematem zakupu nowego auta. Nie chodzi tutaj o to, żeby się zrujnować finansowo i kupować coś na siłę. Jeśli jednak jest możliwość zamiany auta używanego na nowe to nie ma się co zastanawiać. Nowy samochód to jest po prostu święty spokój. Spokój od jakichkolwiek awarii, usterek i napraw. Nowe auto jest po prostu stworzone do tego, żeby spokojnie przejeździć nim przez kilka lat bez żadnej awarii. Tylko, że nie wolno zapominać o regularnych przeglądach i wymianie oleju i innych płynów w samochodzie. Bo czym innym jest bezawaryjność a czymś innym naturalna eksploatacja samochodu i jego części. Nie można się przecież spodziewać tego, że klocki czy tarcze będą niezniszczalne, ponieważ jest to nowy samochód. W każdym samochodzie zużycie części to normalna sprawa. Dlatego o nowy samochód trzeba dbać. Bo spokojna i bezstresowa jazda autem nie oznacza, że możemy zapomnieć o konieczności zadbania o samochód. Wręcz przeciwnie, o nowy samochód trzeba dbać o wiele bardziej aniżeli o używany. Ale dbanie o samochód to nie to samo co drżenie o to, kiedy będzie kolejna nieprzewidziana awaria.