Odszkodowania komunikacyjne

Odszkodowania komunikacyjne przysługują każdemu poszkodowanemu w wyniku wypadku bądź kolizji. Każdy uczestnik ruchu drogowego, zarówno ten poruszający się samochodem, motorem, rowerem, czy też pieszy, w przypadku gdy zostanie poszkodowany przez inną osobę uczestniczącą w ruchu, może ubiegać się o zadośćuczynienie i naprawę szkody, wypłacane z odszkodowania komunikacyjne.

Odszkodowania komunikacyjne dla zmotoryzowanych

Osoby poruszające się na co dzień samochodem osobowym mają obowiązek wykupienia polisy ubezpieczenia OC. W takim przypadku, w razie wypadku bądź kolizji, odszkodowanie osobie poszkodowanej będzie wypłacane przez ubezpieczyciela pojazdu, dzięki opłacaniu odszkodowania komunikacyjne Jest to nie tylko obowiązkowe, ale także bardzo wygodne, gdyż naprawa innego pojazdu z pieniędzy prywatnych sprawcy kolizji mogłaby znacząco przewyższać dochody.

Odszkodowania komunikacyjne wypłacane z AC

AC, czyli tak zwane autocasco jest ubezpieczeniem, które nie jest obowiązkowe, lecz może wykupić je każdy posiadacz samochodu osobowego. To również bardzo wygodna forma ubezpieczenie, gdyż nawet w przypadku, gdy samemu jesteśmy sprawcą kolizji, nie będziemy musieli naprawiać własnego pojazdu z własnych środków finansowych, lecz wszelkie naprawy zostaną pokryte przez ubezpieczyciela samochodu, dzięki opłaconej polisie AC, czyli z budżetu odszkodowania komunikacyjne.

Odszkodowania komunikacyjne dla pieszych

Niewątpliwą zaletą ubezpieczeń komunikacyjnych jest to, że w przypadku, gdy jednym z uczestników przykrego wydarzenia jest pieszy – również może otrzymać odszkodowanie z polisy OC sprawcy wypadku. Bywają także przypadki, że w wyniku wypadku z udziałem samochodu osobowego pieszy traci życie. W takim przypadku rodzina, która straciła najbliższą osobę również może ubiegać się o odszkodowanie i zadośćuczynienie od sprawcy wypadku. Odszkodowania komunikacyjne wypłacane są dzięki opłacaniu obowiązkowych składek ubezpieczenia.