Zdecydowanie rośnie liczba ludzi, którzy korzystają z transportu lotniczego, nie tylko wtedy, gdy lecą na wakacje, czy to do krajów europejskich, czy również
w odległe zakątki świata. Polacy wybierają lot samochodem np wtedy, gdy chcą odwiedzić rodzinę mieszkającą na emigracji, rezygnują z długiej
i niespecjalnie komfortowej podróży autokarem. Obecnie coraz popularniejsze stają się loty międzymiastowe, szczególnie polecane, dla osób które często wyjeżdżają na delegacje, czy konferencje. Zapewne wpływ na taką popularność jaką obecnie cieszą się loty ma niska cena biletów. Jeszcze do niedawna transport lotniczy zarezerwowany był dla osób bogatych, znaczna część społeczeństwa bała się latać, choć jak wiadomo jest to najbezpieczniejszy środek transportu, teraz ciężko znaleźć osobę, która nie leciała samolotem.

Parking lotniskowy – z troską o komfort pasażerów

Przez lotnisko codziennie przewija się kilka tysięcy osób, stąd nadążając za potrzebami klienta i jego komfortem, zbudowane zostały duże parkingi lotniskowe. Nie trzeba też martwić się co zrobić ze swoim samochodem, czy też czym dojechać do swojego domu, po np wyjeździe w interesach.
Klient ma gwarancję, że jego samochód bezpiecznie stoi na parkingu.
Oczywiście firmy posiadają ubezpieczenia w razie nieszczęśliwych wypadków.
Parking lotniskowy – powszechnie używany przez wszystkich podróżujących samolotem
Parkingi usytuowane przy lotniskach są niezwykle popularne wśród ludzi korzystających z tego typu transportu, zarówno wśród tych, którzy korzystają z lotów międzymiastowych, jak również osoby wybierające się na wycieczkę, bądź urlop.
Większość lotnisk znajduje się w dużych miastach takich jak np. Kraków, Katowice, czy Warszawa, stąd osoby pochodzące, czy to z mniejszych miejscowości, czy też z odległych miast, przyjeżdżają na lotnisko swoim samochodem, stąd zachodzi potrzeba skorzystania z parkingu lotniskowego.
W ofercie parkingów lotniskowych znajduje się od kilkudziesięciu do nawet tysiąca miejsc parkingowych. Wszystkie ulokowane są w bliskiej odległości lotnika. Droga z parkingu na lotnisko zajmie dosłownie kilka minut, ale można też skorzystać z bezpłatnego autobusu, który podwiezie po terminal lotniczy.
Przy parkingach lotniczych znajdują się często postoje taksówek, które oferują przewiezienie na lotnisko, a także wniesienie i przeniesienie bagażu w bardzo niskiej cenie.

Parking lotniskowy – wielopoziomowe parkingi z korzyścią dla ilości miejsc dla pasażerów lotów samolotem

Do dyspozycji klient ma kilka rodzajów parkingów np. parkingi wielopoziomowe, posiadają na ogół dwa do trzech poziomów, ale wszystkie pojazdy
powyżej 2 metrów wysokości nie mogą z niego korzystać. Ceny rozkładają się na poziomie 10 zł za godzinę, a 80 złotych za dobę.
Jeżeli klient wynajął pojazd powyżej 2 metrów musi skorzystać z parkingu lotniskowego autobusowego. Opłatę za parkowanie należy bezzwłocznie umieścić w kasie automatowej, w której istnieje możliwość płacenia zarówno gotówką jak i kartą. Dla klientów bardziej wymagających jest parking premium, który ma najlepszą lokalizację blisko lotniska, opłaty naliczane są w kasie, po skanowaniu bileciku parkingowego. W takich rodzajach parkingów opłaty wynoszą około 30 złotych za godzinę, a cena za dobę oscyluje na granicy 130 zł.
Dla osób, które planują dłuższy wyjazd firma oferuje parkingi długoterminowe, minimum na jedną dobę, gdzie cena wynosi od 80 złotych do 100 złotych. Parking lotniskowy przeznaczony jest zarówno dla samochodów osobowych, jak i autobusów.

Wszystkie parkingi są absolutnie bezpieczne i strzeżone przez wyszkolonych pracowników ochrony, którzy posiadają doświadczenie. Są one chronione 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, posiadają także najnowocześniejszy monitoring z podczerwienią, przez co nawet nagrania nocne są w doskonałej jakości. Gwarantuje to spokój klientów w podróży, gdyż nie muszą się oni martwić o swój pojazd. W bliskie odległości od parkingów lotniczych znajdują się restauracje, kawiarnie, czy food trucki. Można też zrelaksować się odwiedzając sklepy, czy nawet muzea.
Po zapłaceniu za parking lotniskowy klient otrzyma paragon, jeżeli zależy mu na fakturze, wystarczy, że wyśle paragon na adres firmy, która jest właścicielem parkingu, musi on być oryginalny i w doskonałym stanie, a w krótkim czasie otrzyma się fakturę.

Parking lotnisko – rezerwacja online

Co ważne miejsce parkingowe można zarezerwować online, wystarczy tylko wejść na stronę internetową parkingów i wybrać interesujący termin oraz na jaki czas zamierza się zostawić samochód, wtedy automatycznie zostanie naliczona opłata, którą można uiścić od razu, wykonując transfer natychmiastowy, wtedy otrzyma się potwierdzenie, które wystarczy pokazać i zeskanować w trakcie wjazdu do strefy parkowania. Jest też możliwość zamówienia i wybrania strefy parkingowej i umieszczenia opłaty bezpośrednio w kasie parkingowej.
Niekiedy na stronach internetowych firm posiadających parking lotniskowy pojawiają się specjalne oferty, lub rabaty, z których warto skorzystać.

Parking lotnisko – ochrona czuwa

Zatem jeżeli zamierzamy lecieć samolotem na ferie, wakacje, czy też odwiedzić bliską rodzinę, a myślimy gdzie można zostawić na ten czas samochód warto wybrać parkingi przy lotniskach. Pomimo dosyć wysokich opłat godzinnych, czy dobowych parkingi lotniskowe są strzeżone cały dzień i noc przez wykwalifikowanych pracowników ochrony. Są chronione zarówno przed kradzieżą, jak i zniszczeniami. Za usługę według uznania otrzymujemy paragon, bądź fakturę.
Wszystkie formalności możemy załatwić online, nie musimy się nawet fatygować do biura, dzięki temu nie marnujemy czasu. Po opłaceniu należności na nasz adres e-mail otrzymujemy potwierdzenie i bilet parkingowy, który wystarczy tylko zapisać na telefonie i w razie potrzeby zeskanować. Parkingi lotniskowe znajdują się w niedalekiej odległości od lotnisk, firmy gwarantują transport zarówno z parkingu na lotnisko jak i odwrotnie.