Często mieszkając na osiedlu nie mamy gdzie garażować swojego samochodu, ponieważ garaż jest niedostępny, musimy zostawiać samochód na parkingu osiedlowym „pod chmurką”. Czasem mamy więcej niż jeden samochód i ten starszy, kosztem nowszego, stoi na wolnym powietrzu przed domem, ponieważ albo nie mamy miejsca na drugi garaż albo odkładamy tą inwestycję w czasie. Bywa też tak, że nasz garaż służy nam jako składzik na narzędzia i wszystko, co nie nadaje się do trzymania w domu, a samochód jest pozostawiony przed garażem z myślą, że w końcu uda nam się zagospodarować nasze rzeczy i garażować samochód. Zanim jednak to nastąpi warto zainteresować się odpowiednim zabezpieczeniem naszego samochodu przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi i „niespodziankami” pozostawionymi przez ptaki na karoserii lub szybie. Przed tymi i innymi niespodziewanymi zdarzeniami nasze auta dobrze ochronią plandeki samochodowe.

Plandeki samochodowe

Plandeki samochodowe zbudowane są z solidnych materiałów typu pcv, dzięki temu są dosyć odporne na uderzenia, wiatr, a przede wszystkim nie pochłaniają wilgoci i są odporne na działanie promieniowania ultrafioletowego. Tym samym plandeki samochodowe chronią nie tylko nasz samochód ale także wszystkie podzespoły znajdujące się pod jego maską. Zimą, dzięki zastosowaniu plandeki będziemy mogli dłużej pospać bo szyby samochodu będą dobrze osłonięte i nie będziemy musieli ich rano drapać. Ponadto założenie i zdjęcie plandeki samochodowej nie będzie stanowiło dla nas żadnego problemu. Kiedy rano będziemy się wybierać do pracy pozbędziemy się jej w ciągu maksymalnie dwóch minut, tyle samo zajmie nam założenie jej z powrotem na samochód, po powrocie.
Plandeki samochodowe dają dobrą izolacje cieplną, co jest szczególnie istotne zimą, kiedy rano trudno odpalić silnik, ponieważ akumulator zdążył zamarznąć. Dla samochodów niegarażowanych plandeki samochodowe to prawdziwe wybawienie, dzięki nim możemy zaoszczędzić sobie częstszych wizyt u mechanika, gdyż jak wiadomo samochody niegarażowane i niezabezpieczane, z powodu niekorzystnych czynników atmosferycznych mogą być narażone na częstsze awarie.

Plandeki do samochodów osobowych

Poza plandekami do samochodów osobowych mamy przede wszystkim plandeki do samochodów ciężarowych. Plandeki do naczep, plandeki kurtynowe, plandeki do wywrotek, czy też plandeki kontenerowe. Dla każdego typu, wielkości samochodu ciężarowego znajdzie się odpowiednia plandeka. Plandeki samochodowe do samochodów ciężarowych różnią się miedzy sobą wielkością, gramaturą użytego materiału, rodzajem zaczepów oraz obecnością pasów wewnątrz plandeki, dla zabezpieczenia towaru. Producenci plandek mogą wykonać indywidualny wzór-reklamę na plandece, wykonany dzięki technice druku wielkoformatowego lub malowany specjalnymi farbami odpornymi na warunki atmosferyczne. Dzięki temu plandeki samochodowe spełniają dwojakie funkcje ochrony towaru przed wypadnięciem i czynnikami atmosferycznymi, a także mobilnej reklamy zewnętrznej.
Zarówno plandeki samochodowe do samochodów osobowych jak i plandeki samochodowe do ciężarówek i tirów są niezwykle istotne dla bezpieczeństwa użytkowania, zabezpieczenia mienia samego w sobie lub przewożonego w naczepie lub kontenerze.