Jeżdżąc dużo naszym samochodem, często, nawet bardzo uważając, doprowadzamy do przecierania się tapicerki foteli. Jeżeli często jeździsz z całą swoją rodziną i wszystkie fotele są użytkowane, z czasem może to doprowadzić do zniszczenia tapicerki. Jeśli masz dzieci, które często jedzą podczas gdy podwozisz je do szkoły czy przedszkola, ponieważ nie potrafią nic przełknąć w domu, z pewnością borykasz się z problemem zabrudzonej tapicerki. Jeśli są to tylko okruszki możesz odkurzyć auto w środku, gorzej jeśli na tapicerkę dziecko wylało atrament, bo poprawiało w samochodzie swoją pracę domową lub sok marchewkowy, choć zwracałeś uwagę aby nie piło podczas jazdy. W takich sytuacjach nie obędzie się bez czyszczenia, a bywa że plamy są naprawdę trudne do usunięcia. Aby zaoszczędzić nieco pieniędzy wydawanych na czyszczenie tapicerki, lepiej zakupić pokrowce samochodowe, które nie są drogie, a nie dość, że zabezpieczą tapicerkę foteli, to jeszcze nadadzą wnętrzu samochodu zupełnie nowego charakteru.

Pokrowce samochodowe – szeroki wybór wzorów i materiałów

…i możliwość szycia pokrowców na miarę sprawia, że panie mogą pokrowce samochodowe zmieniać równie często jak sukienki, a panowie jak krawaty. Pokrowce samochodowe skórzane to najbardziej ekskluzywny rodzaj pokrowców na fotele w naszym samochodzie. Nie są raczej polecane, jeśli chcemy ochronić naszą tapicerkę przed niechcianymi plamami, bowiem skórę trudno się czyści, a raczej po to aby dodatkowo upiększyć wnętrze naszego samochodu. Jeśli chcemy ochronić samochód, lepiej zdecydować się na pokrowce samochodowe ze skóry ekologicznej, która została stworzona specjalnie do tego celu i jest nieprzemakalna oraz odporna na pękanie.

Dla ceniących praktyczność i wygodę oraz możliwość prania pokrowców samochodowych samodzielnie dobrym wyborem będą te wykonane z poliestru. Wytrzymały materiał jest odporny na prucie, a dodatkowo posiada szwy które przystosowane są do bocznych poduszek powietrznych zainstalowanych w fotelach. Nie utrudniają ich pracy, w razie konieczności poduszka powietrzna otworzy się bez żadnego problemu. Materiał poliestrowy, dla dodania szyku i elegancji pokrowcom samochodowym, łączony jest z materiałami welurowymi i żakardowymi. Dzięki zastosowaniu pianki poliuretanowej w pokrowcach samochodowych mamy pewność, że zawsze będą wyglądały estetycznie, będą dobrze naciągnięte i nie będą się przesuwać.

Pokrowce samochodowe

Pokrowce samochodowe znajdziemy w wielu materiałach, wzorach i kolorach, więc na pewno znajdziemy coś co przypadnie nam do gustu i będzie pasować do naszego samochodu. Do Mercedesa klasy S z pewnością dobrze wybrać pokrowce samochodowe skórzane, które będą podkreślały ekskluzywną linię samochodu. Do małego lub średniego samochodu miejskiego, średniej klasy, użytkowanego przez rodzinę, warto wybrać pokrowce samochodowe, które będą spełniały zarówno funkcję dekoracyjną jak i zabezpieczenia przed zabrudzeniem tapicerki. Pokrowce samochodowe nie są dużym wydatkiem dla naszego budżetu, dlatego możemy je wymieniać według naszych upodobań. Warto kupić pokrowce samochodowe i cieszyć się czystym oraz nowoczesnym wnętrzem.