Poleć do Sztokholmu tanio i komfortowo

Poleć do Sztokholmu tanio i komfortowo

Wybierając się do Szwecji, zastanawiamy się nad środkiem lokomocji, dzięki któremu dotrzemy tam szybko i będziemy mogli cieszyć się urokami pobytu, bądź załatwić sprawy firmowe na delegacji. Choć podróż może się odbyć promem lub katamaranem, to jednak najpopularniejszym i najszybszym środkiem transportu będzie samolot.

loty do Sztokholmu – z przewoźnikiem państwowym

Loty do Sztokholmu odbywają się nieprzerwanie na różnych trasach i z różnych lotnisk. Możemy wylecieć z lotniska im. Chopina w Warszawie, lotniska im. Jana Pawła II w Krakowie, lotniska w Gdańsku czy też lotniska w Katowicach. Nie musimy zatem koniecznie udawać się do stolicy, gdyż na mniejszych lotniskach z powodzeniem znajdziemy loty do Sztokholmu. Faktem jest jednak, że z Warszawy i Gdańska będziemy mieli najlepsze połączenia, bez konieczności przesiadek. Przykładowo lot z Katowic do Sztokholmu z przesiadką w Warszawie może trwać od 3 do 6 godzin, u państwowego przewoźnika PLL „LOT”, a lot przez Frankfurt z przesiadką może trwać bagatela od 7-9 godzin. Jeśli wybierzemy się na jeden dzień będziemy musieli liczyć się z kosztem przekraczającym 1000 zł od osoby, chyba że skorzystamy z oferty na kilka dni wtedy lot może być nawet o połowę tańszy.

Są oczywiście sposoby aby wybrać loty do Sztokholmu taniej. Jest wielu tanich przewoźników mających flotę najmniejszych samolotów pasażerskich, które pozwalają na bardziej ekonomiczne podróżowanie a tym samym loty do Sztokholmu są znacznie tańsze. Jeśli więc chcemy wybrać się na weekendowy wyjazd do Sztokholmu i chcemy zaoszczędzić nieco pieniędzy, np. po to, aby zobaczyć reprezentację Szwecji w piłce nożnej w akcji, na czele ze Zlatanem Ibrahimovicem, możemy zdecydować się na loty do Szwecji z tanim przewoźnikiem, np. Wizz Air lub Ryanair. Zaraz po Sylwestrze możemy się tam wybrać na kontynuację dobrej zabawy już poniżej 200 zł.

Zimowisko w Szwecji – dobrym wyborem będą loty do Sztokholmu

Loty do Sztokholmu są w najkorzystniejszych cenach w miesiącach zimowych od grudnia do lutego. Możemy wtedy w pełni poczuć klimat życia na Półwyspie Skandynawskim. Piękne krajobrazy oraz narciarskie trasy biegowe, świetne choć drogie jedzenie i przyjaźni ludzie, pozwolą nam cieszyć się pobytem w Szwecji nawet w czasie mroźnej pogody. Najszybciej do Sztokholmu dostaniemy się oczywiście z lotniska w Gdańsku. Loty z Gdańska do Sztokholmu, trwają zdecydowanie krócej niż przejazd po zakorkowanej Warszawie, jedynie godzinę.

Reasumując loty do Sztokholmu mogą nam zająć w zależności od lotniska od godziny do nawet 10 godzin z przesiadkami. Za lot możemy zapłacić od 100 zł, jeśli trafimy na promocję do ponad 1500 zł za lot w dwie strony. Ceny zależne są od klasy w jakiej podróżujemy, a także od konkretnego przewoźnika. Promocje na loty do Sztokholmu pozwalają na tanie podróżowanie, szczególnie zimą, jednak w ciągu roku także możemy znaleźć dobrą okazję na loty do Sztokholmu i relaks w Kundgstradgarden, największym parku w Sztokholmie, gdzie możemy kontemplować skandynawską przyrodę i uczestniczyć w koncertach i imprezach plenerowych.