Przegląd rejestracyjny pojazdu

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy właściciel musi zrobić przegląd rejestracyjny pojazdu. Dokładnie co dwanaście miesięcy od czasu, gdy wykonano pierwszy przegląd rejestracyjny, należy przeprowadzić kolejny. Aby nasz pojazd samochodowy był zdolny do poruszania się po drogach, musi mieć aktualny przegląd rejestracyjny. Jest to absolutnie konieczne, aby zapewnić bezpieczeństwo na drogach wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Przegląd rejestracyjny – gdzie?

Zgodnie z przepisami, przegląd rejestracyjny można wykonać tylko na stacjach kontroli pojazdów. Wystarczy przyjechać na taką stację kontroli pojazdów i oddać tam nasz pojazd w ręce fachowców. Pracownicy stacji kontroli pojazdów, którzy doskonale znają się na mechanice pojazdowej, sprawdzą dokładnie, czy nasz samochód jest w dobrym stanie technicznym, czy też posiada jakieś usterki, mogące zaważyć na bezpieczeństwie na drodze. Jeśli wszystko jest w porządku, pracownik stacji akceptuje przegląd rejestracyjny przybijając stosowną pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Jeśli natomiast auto wymaga naprawy, pracownik stacji informuje o wszystkim właściciela pojazdu, robiąc to z zachowaniem najwyższej odpowiedzialności i kieruje właściciela do naprawy pojazdu.

Przegląd rejestracyjny – co, jeśli auto nie przeszło?

Jeśli pracownik stacji kontroli pojazdu uznał, że stan techniczny pojazdu wymaga naprawy, zaleca kierowcy usunięcie usterek. Po kilku dniach właściciel pojazdu ponownie musi przyjechać na stację kontroli pojazdów, gdzie fachowcy sprawcą, czy wszystkie usterki zostały usunięte. Jeśli stan techniczny auta nie wzbudza zastrzeżeń, przegląd rejestracyjny zostaje udokumentowany pieczątką w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Warto dbać o jak najlepszy stan techniczny auta, nie tylko wtedy, gdy zależy nam na tym, by auto przeszło przegląd rejestracyjny. Im lepszy stan techniczny naszego pojazdu, tym bezpieczniejsi będziemy na drodze. Ponadto, zapewnimy także bezpieczeństwo innym uczestnikom ruchu drogowego.