W zależności od tego jaki rodzaj leasingu wybierzemy: finansowy czy operacyjny, samochody poleasingowe stają się naszą własnością lub możemy je wykupić w korzystnej cenie, zawartej w umowie. Leasing operacyjny ma swoje korzyści. Możemy wszystkie opłaty leasingowe wpisać w koszty uzyskania przychodu, a dodatkowo wykupić samochody poleasingowe lub oddać je do salonu. W leasingu finansowym mamy od razu zapewnione, że samochody poleasingowe trafią do naszej floty po upływie trwania umowy.

Korzyści dla klientów z kupna samochodów poleasingowych, na które nie decydują się klienci zawierający umowy leasingowe

Po okresie umowy leasingu operacyjnego, kiedy nie decydujemy się na zakup, samochody poleasingowe trafiają na rynek motoryzacyjny i są sprzedawane w korzystnych cenach. Dodatkowym atutem takiego zakupu jest uzyskanie samochodu używanego, który jest prawie jak nowy, gdyż oferowane samochody poleasingowe mają od roku do 5 lat. Firmy zajmujące się sprzedażą takich samochodów zawierają umowy z największymi firmami leasingowymi w Polsce, w ten sposób klienci mogą wybierać w ofercie samochodów od różnych dealerów, nie ograniczając się do jednej marki. Dodatkowo samochody poleasingowe można wziąć w leasing na korzystniejszych warunkach niż w przypadku zawarcia umowy leasingowej na nowy model samochodu.

Sprzedaż online i w salonach samochodów poleasingowych

Samochody poleasingowe można nabyć online, za pośrednictwem stron internetowych firm. Na aukcjach poza stroną licytacji i opisem danych technicznych pojazdu, mamy również informacje o jego przebiegu, dacie pierwszej rejestracji, a także poziomie zużycia poszczególnych układów oraz wskazówki, na co należy zwrócić uwagę. W Warszawie został otwarty salon, w którym możemy wybrać i kupić samochody poleasingowe od wielu producentów, z pełną historią użytkowania oraz przeglądem technicznym, na które dodatkowo udzielana jest dwuletnia gwarancja. Zapewnione są także jazdy testowe, nie musimy więc kupować
„kota w worku”.