Zima za pasem, zatem najwyższa pora na zmianę opon! Chyba, że jesteśmy kaskaderami. Jeśli jednak jesteśmy zwykłymi kierowcami, a kaskaderów oglądamy tylko w filmach, to warto pomyśleć o zmianie opon, jako serwis opon Wrocław wiemy o czym mowa! Szczególnie tyczy się to osób, które nie mieszkają w centrum, a dojazd do domu prowadzi nieodśnieżanymi na co dzień drogami, czy też górami. Pomijając mieszkańców obrzeży miasta, nawet jeśli mieszkają Państwo w centrum miasta, a drogi są odśnieżane, warto zwrócić uwagę na nasze poranne dojazdy do pracy. Rankiem w zimie często jest mroźno, a temperatura spada poniżej zera, co wiąże się z gołoledzią na drodze i utrudnionym hamowaniem. Jest to szczególnie niebezpieczne przy przejściach dla pieszych jak i zarówno na ulicach, na których jest duży ruch a drogi są zakorkowane i zatłoczone. Zatem niezależnie od miejsca zamieszkania i stanu dróg, którymi jeżdzimy tojednak warto zaopatrzyć się w zimowe opony, choćby ze względu na bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu.
W tej kwestii nasz serwis opon Wrocław służy radą i pomocą! Pomożemy w doborze odpowiedniego bieżnika do Państwa potrzeb. Pragnąc rozjaśnić Państwu sytuację, nasi pracownicy za załogi serwis opon Wrocław opiszą pokrótce trzy główne rodzaje bieżników służących na co dzień:

Bieżnik kierunkowy, czyli taki który na podłożu zostawia ślad „V” lub „U”. To co przeważa w bieżniku kierunkowym to skośne rowki, od środka bieżnika do barków po lewej i prawej stronie opony, co ułatwia wyrzucanie wody spod opony na zewnątrz. Bieżnik ten polecany jest szczególnie dla samochodów o większej pojemności oraz dla ludzi lubiących mocniejszą i bardziej dynamiczną jazdę samochodem. Ponadto do ich głównych zalet należy wyższa przyczepność wzdłużna na suchej nawierzchnii jak i zarówno bardzo dobre osiągi na mokrej nawierzchni. Ponadto świetnie wyglądają! Bardzo istotny jest sposób ich montowania a w naszym seriwisie opon Wrocław robimy to najlepiej!

Kolejny typ bieżnika to bieżnik symetryczny. Jest prosty, obie połówki opony w przekroju wzdłużnym posiadają ten sam wzór. Najbardziej nadaje się on do samochodów miejskich i kompaktowych o niewielkiej mocy. Przy takich parametrach uzyskać można najlepsze osiągi na tych oponach. Polecane są szczególnie osobom poruszającym się głównie po mieście. Jeśli chodzi o zalety bieżnika symetrycznego, warto wspomnieć o żywotności takiej opony, gdyż jest bardzo wytrzymała i odporna na zużycie, istotne jest, że przekłada się to na mniejsze spalanie oraz niski poziom hałasu. Wśród wszystkich bieżników, te są zdecydowanie najtańsze. Zapytaj o ceny w naszym zakładzie serwis opon Wrocław!

Jeśli chodzi o bieżnik asymetryczny, to ma on najbardziej zaawansowaną rzeźbę bieżnika. To ogumienie charakteryzuje się różnicą rzeżby bieżnika strony zewnętrznej w stosunku do wewnętrznej. Tutaj montaż jest też bardziej skomplikowany niż w przypadku bieżnika symetrycznego, jednak przypominamy mimochodem, że nasz serwis opon Wrocław z przyjemnością wykona to profesjonalnie! Wracając do opisu bieżnika, warto wspomnieć, iż ten rodzaj opon świetnie sprawdza się podczas pokonywania ostrych zakrętów, na zarówno suchej jak i mokrej nawierzchni. Opony z tym bieżnikiem nadają się do samochodów kompaktowych jak i zarówno mają świetne zastosowanie w sportowych autach, czy też nieco większych niż te klasyczne.

Biorąc pod uwagę fakt, że chodzi o zmianę opon, którą można zlecić fachowcom z naszego serwis opon Wrocław, pragniemy przybliżyć Państwu nieco różnice między ogumieniem zimowym a letnim.
W ogumieniu zimowym głównym celem jest zwiększenie przyczepności na śliskich, oblodzonych drogach. Z tego właśnie powodu ogumienie zimowe tworzy się z innych, bardziej elastycznych materiałów dzięki czemu opony nie twardnieją, gdy przyjdzie mróz. Inną istotną różnicą jest kształt bieżnika. Bieżnik w typowej zimowej oponie jest bardziej „wycięty”, ma to za zadanie zwiększenie przyczepności, a co za tym idzie pewniejsze prowadzenie w trudnych warunkach. Natomiast jeśli mamy temperaturę „na plusie”, jeżdząc na oponach zimowych nie możemy czuć się pewnie, gdyż w cieple zmniejsza się żywotność takiej opony, a hamowanie jest gorsze i trwa dłużej. Wynika to z innej budowy opony jak i zarówno z różnicy składu materiału, z którego wykonane jest ogumienie. Jeśli coś jest jeszcze dla Państwa niejasne, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami z firmy serwis opon Wrocław, z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.
Gdy zbliża się czas odpowiedni na wymianę opony zapraszamy do naszej firmy serwis opon Wrocław. Jeśli chodzi o ceny opon oraz usług wykonywanych przez nas, oferujemy najniższe ceny w okolicy, zdecydowanie są to ceny konkurencyjne na rynku ogumienia. Biorąc pod uwgę stosunek ceny do jakości, jesteśmy pewni, że będą Państwo zadowoleni oraz wrócą za kilka sezonów, gdy już skończy się żywotność naszych opon czy też na zmianę opon sezonowych, gdy już temperatura wskoczy na plus. Warto wspomnieć, iż nasza firma serwis opon Wrocław ma wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie oraz zatrudnia rzetelnych i skrupulatnych pracowników z dużą wiedzą, tak aby sprostać Państwa wymaganiom. Oferujemy naszym klientom najwyższą jakość usług, a także produkty świetnej jakości od producentów wiodących marek w branży ogumienia. Na sprzedaż posiadamy zarówno opony nowe jak i używane. Jeśli nie są Państwo pewni wyboru tego co dla Państwa samochodu będzie najlepsze, z chęcią doradzimy i dobierzemy opony odpowiednie do parametrów auta! Duża wiedza oraz profesjonalizm to cechy świetnie opisujące nasz serwis, gwarantujemy zadowolenie z fachowo wykonanej pracy. Odpowiednim doborem opon to warunków jazdy oraz parametrów samochodu załoga firmy serwis opon Wrocław dba o Państwa bezpieczeństwo, zaufało nam już wielu klientów. Możesz zaufać i Ty!

Zapraszamy oraz zachęcamy do współpracy!