Jeśli masz firmę i posiadasz na zbyciu ciągniki siodłowe, kupi je skup ciągników siodłowych. Ciągniki siodłowe są niezwykle chodliwym środkiem transportu. Dzięki ciągnikom siodłowym możemy przewozić duże tonaże, których ciężar będzie równomiernie rozłożony na osie samochodu.

Skup ciągników siodłowych – wycena ciągnika

Jeśli jesteś właścicielem firmy transportowej, nie musisz poświęcać swojego cennego czasu i przyjeżdżać do skupu ciągników siodłowych. Po twoim telefonie zjawi się u Ciebie pracownik skupu ciągników siodłowych i dokona wyceny ciągników siodłowych, które chcesz sprzedać. Przy wycenie pracownik skupu ciągników siodłowych bierze pod uwagę markę samochodu, jego rok produkcji, stan techniczny, a także to, czy posiada ważne ubezpieczenia i aktualne przeglądy. Ponadto przy wycenie skupu ciągników siodłowych istotny jest także popyt na rynku motoryzacyjnym i transportowym na te samochody dostawcze.
Cena ustalana przez rzeczoznawcę zatrudnionego przez skup ciągników siodłowych nie oznacza rzeczywistej wartości ciągnika siodłowego ale tą, po jakiej schodzi na rynku.

Skup ciągników siodłowych– najbardziej popularne marki

Duża popularność tego typu samochodów dostawczych wynika z ich funkcjonalności. Wśród najbardziej popularnych marek mamy ciągniki siodłowe marki Volvo, które są najdroższe ale również najbardziej niezawodne oraz Volkswagen i Renault, które również cieszą się popularnością.
Decydując się na sprzedaż w skupie ciągników siodłowych warto wziąć pod uwagę renomę firmy oraz jej doświadczenie na rynku. W skupie istnieje również możliwość zakupu pojazdu, bądź wymiana barterowa.