Chcąc pozbyć się starego katalizatora samochodowego, który kurzy się w garażu lub piwnicy, można zabrać go do skupu katalizatorów, gdzie na miejscu zostanie wyceniony pod kątem obecności metali szlachetnych i ich ilości. Za zużyty katalizator można dostać od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, dlatego warto pofatygować się do skupu katalizatorów Kraków.

Skup katalizatorów Kraków – sposoby wyceny

Zasadniczo są dwa sposoby wyceny przez skup katalizatorów Kraków: jeden obejmuje cenę za sztukę, tonę lub po rozdzieleniu, a bardziej dokładna wycena skupu katalizatorów Krakówdokonywana jest poprzez analizę ilości materiałów szlachetnych w próbkach, pobranych po rozłożeniu i rozdrobnieniu katalizatora. Druga metoda jest bardziej pracochłonna, ale dokładniejsza. Poza tym na wycenę przez skup wpływa także model katalizatora, stopień jego zużycia, a także kursy metali szlachetnych na rynku oraz kursy walut.

Chcesz dbać o środowisko? – zdecyduj się na sprzedaż starego katalizatora do skupu katalizatorów Kraków

Skup katalizatorów Kraków posiada uprawnienia do składowania i sprzedawania katalizatorów, które są głównie przedmiotem transakcji z rynkiem niemieckim.
Z katalizatorów odzyskuje się patynę, pallad, czy rod, które wykorzystywane są m. in. do produkcji narzędzi chirurgicznych, czy sprzętów elektronicznych.
Skup katalizatorów Kraków to nie tylko dobry biznes, ale także dbałość o środowisko naturalne i skuteczny recykling metali szlachetnych.
Sprzedając stary katalizator do skupu nie tylko zarabiamy, ale przyczyniamy się do nieprodukowania nadmiernych ilości metalowych śmieci. Skup katalizatorów Kraków zatrudnia najlepszych fachowców, którzy z dużą precyzją potrafią wycenić zużyty katalizator.
Można powiedzieć że droga katalizatora od jego eksploatacji, służącej oczyszczaniu spalin, aż do recyklingu niwelującego nadmiar śmieci jest w pełni ekologiczna, w czym uczestniczy także skup katalizatorów Kraków.