Kupienie dobrego samochodu używanego nie jest łatwe, ale sprzedanie takowego może być jeszcze trudniejsze. Nie jest łatwo dzisiaj sprzedać samochód. Z różnych przyczyn może to być mniej lub bardziej trudne. A wiadomo przecież, że każdemu zależy na tym, żeby samochód sprzedać dobrze, czyli za dobre pieniądze. Jeśli to się nie uda to może się okazać, że stracimy na samochodzie sporo pieniędzy. A nikt nie chce być stratnym na sprzedaży swojego używanego samochodu. Niestety bardzo często jest tak, że sprzedaż samochodu ciągnie się tygodniami. Może zdarzyć się taka sytuacja, że samochód sprzeda się ciągu jednego dnia a nawet kilku godzin. Są to jednak sytuacje, które można uznać za wyjątkowo szczęśliwe. Zazwyczaj sprzedaż samochodu trwa tygodniami. W dobie internetu to właśnie głównie w nim sprzedajemy dzisiaj samochody. Dużo ludzi korzysta również z giełd samochodowych, które są pewnego rodzaju fenomenem. Jednak to internet jest miejscem, w którym codziennie oferowanych jest do sprzedaży mnóstwo samochodów. To właśnie w sieci kojarzonych jest ze sobą najwięcej kupujących i sprzedających. Koszty sprzedaży są porównywalne z kosztem wykupienia miejsca postojowego na giełdzie samochodowej a różnica pomiędzy ilością potencjalnych klientów jest kosmiczna. Biorąc pod uwagę, że w internecie Nasza oferta może dotrzeć do kilku milionów potencjalnych kupujących to jest to nieporównywalne do jakiegokolwiek innego sposobu sprzedaży samochodu. Zatem każdy, kto chce sprzedać swój samochód powinien zacząć od wystawienia ogłoszeń w internecie. Jest kilka ogromnych portali internetowych, które mają liczbę użytkowników liczoną w milionach. Wystawienie ogłoszeń nie należy co prawda do najtańszych, ale warto to zrobić i się nad tym nawet nie zastanawiać. Jak już napisaliśmy, w żaden inny sposób nie uda się dotrzeć do tylu milionów użytkowników internetu, jak poprzez najlepsze serwisy ogłoszeń motoryzacyjnych. Po wystawieniu ogłoszenia trzeba być przygotowanym na sporą ilość telefonów i zapytać. Trzeba mieć też świadomość, że będą do Nas dzwoniły nie tylko osoby zainteresowane zakupem samochodu, ale to akurat jest nieuniknione.

Sprzedać auto za dobre pieniądze to sztuka, która wymaga sporej dozy cierpliwości. Najlepszym sposobem jest oczywiście internet, ale można też próbować na inne sposoby. Można pojechać autem na samochodową giełdę, czyli tam, gdzie teoretycznie pojawiają się osoby zainteresowane kupnem samochodu od ręki. Wjazd na giełdę kosztuje zazwyczaj kilkadziesiąt złotych, ale na każdej giełdzie samochodowej można wyróżnić swój samochód za dodatkowe pieniądze dodatkowymi reklamami. W każdym razie warto na giełdę przyjechać w jak najwcześniejszych godzinach porannych. Obowiązuje na nich bowiem zasada, że im wcześniej się przyjeżdża tym lepsze miejsce można sobie na niej zająć. Giełdy samochodowe rządzą się swoimi prawami, wobec tego trzeba się do tych praw dostosować. To jest dobre miejsce na zachęcenie potencjalnych klientów do kupienia samochodu. Wszelkie formalności związane ze sprzedażą samochodu radzimy jednak załatwiać w domu, a nie na samej giełdzie. W każdym razie można samochód w ten sposób sprzedać. Największą popularnością cieszą się auta krajowe i nie sprowadzane. Na giełdzie sprzedają się najczęściej samochody, które nie mają też zagraniczne przeszłości. Auta używane, które od początku istnienia są w Polsce i mają to udokumentowane to auta, które cieszą się największą popularnością na giełdach samochodowych. Na giełdach samochodowych ogólnie panuje też bardzo fajna atmosfera. Wszyscy rozmawiają o samochodach, a ze względu na bardzo wczesną porę o jakiej się na giełdę przyjeżdża wielu kierowców jeszcze dosypia sobie w samochodzie. Rozmowy o motoryzacji w takim miejscu są nieuniknione, ale bez tego nie była by to giełda samochodowa. Nawet jeśli wystawiliśmy ogłoszenie w internecie i sprzedajemy tam samochód to warto jest sobie również pojechać chociaż raz na samochodową giełdę. Tam jest po prostu klimat do sprzedaży samochodu. Jeśli do tego ma się trochę szczęścia to można sprzedać swój samochód za naprawdę dobre pieniądze.

Jeśli ze sprzedażą samochodu się nie śpieszy i nie jest to bardzo pilne to można wykorzystać jeszcze jeden sposób. Można wydrukować na kartce A4 ogłoszenie o chęci sprzedaży samochodu i przykleić je w widocznym miejscu na szybie samochodu. Oczywiście w taki sposób, żeby sobie nie zasłonić widoku w trakcie jazdy. Na ogłoszeniu trzeba napisać wszystkie najważniejsze informacje dotyczące samochodu oraz oczekiwaną cenę. Trzeba zamieścić również numer telefonu. Telefon należy napisać możliwie jak największymi cyframi. Z takim ogłoszeniem trzeba się po prostu samochodem przemieszczać. Im więcej będziemy tym autem jeździć ty większe szanse na to, że znajdziemy osobę chętną na zakup naszego samochodu. Takie ogłoszenie może jednak równie dobrze nie przynieść żadnego efektu i przez to samochód się nie sprzeda wcale. Dlatego napisaliśmy, że jest to sposób na ewentualną sprzedaż samochodu dla osób, którym naprawdę się nie śpieszy w ogóle ze sprzedażą.
Chcąc sprzedać samochód za dobre pieniądze to trzeba znaleźć osobę chętną na jego zakup. Trzeba również umieć negocjować cenę za sprzedaż samochodu. Każdy kupujący będzie na siłę wynajdywał dziesiątki różnych wad i usterek, byle tylko zejść z ceny samochodu. Trzeba być na to przygotowanym. Umiejętność negocjowania i pozbywania się obiekcji kupującego mogą się okazać kluczowe w trakcie sprzedaży samochodu. Nie każdy się do tego nadaje. Czasem warto poprosić kogoś, żeby zajął się sprzedażą Naszego auta w Naszym imieniu.