Lubisz podróże samochodem nad morze, albo wypady wakacyjne z rodziną w góry, ale zawsze macie jeden problem, jak zmieścić wszystkie wasze rzeczy do bagażnika. W końcu dochodzi to tego, że musicie zrezygnować z części potrzebnych rzeczy, co w końcu prowadzi do konfliktów, bo nikt nie chce nic zostawić i tak zamiast cieszyć się przyjemnym wyjazdem jesteście poddenerwowani. Zastanawiałeś się nad zakupem przyczepy, ale przerażają cię ceny. Warto zatem zdecydować się na używaną przyczepę i rozwiązać swoje problemy.

Przyczepy na sprzedaż – używane przyczepy kempingowe

Do samochodów osobowych polecane są przyczepki kempingowe, które są stosunkowo trudno dostępne, ich ceny oscylują na poziomie 3 tysięcy złotych za używane modele, nie są one specjalnie duże, maksymalnie mają 450 kg, w środku znajduje się namiot, stąd podczas wyjazdu nie musimy wynajmować pokoju w motelu, bądź pensjonacie, ponadto w używanej przyczepie zmieszczą się dodatkowo jakieś nasze bagaże. Jeżeli dysponujemy większym budżetem warto zdecydować się na przyczepę kempingową, tutaj koszt oscyluje na poziomie minimum 8 tysięcy złotych za model używany, ale w dobrym stanie. Dzięki takiej przyczepie nie tylko możemy przewieść nasze bagaże, ale dodatkowo możemy tam spać, czy też przygotować posiłek podczas jazdy. Wymaga ona zastosowania odpowiedniego haka do samochodów osobowych. Należy też pamiętać, że waga maksymalna nie może przekraczać 3500 kilogramów, w innym wypadku będzie wymagane dodatkowe uprawnienie B96.

Przyczepy na sprzedaż – różne modele i wielkości przyczep towarowych

Jazda z przyczepą nie jest trudna, przyczepy lekkie nie mają zamontowanego hamulca, a te cięższe posiadają hamulec najazdowy.
Jeżeli planujemy przeprowadzkę, albo mamy zamiar przewieźć np. kanapę, czy fotel warto wybrać używaną przyczepę towarową, u sprzedawców oferujących przyczepy na sprzedaż można znaleźć przyczepy różnej wielkości, wybierając te posiadające sztywne ramię i wzmocnione profile, mamy pewność, że charakteryzują się olbrzymią trwałością.
Przy wyborze przyczepy należy zwrócić uwagę czy posiada ona wszystkie światła wymagane w kodeksie ruchu drogowego.
Pozwoli nam to uniknąć ewentualnego mandatu i w ten sposób zaoszczędzić pieniądze.

Przyczepy na sprzedaż – używane przyczepy towarowe

W asortymencie firm prowadzących sprzedaż przyczep używanych, mamy do wyboru przyczepy z plandeką, bądź bez.
Plandeka wykonana jest z niezwykle trwałego materiału odpornego na zmienne warunki atmosferyczne.
Jest ona przeciwdeszczowa co daje nam gwarancję, że żaden nasz przedmiot przewożony w przyczepie nie ulegnie zniszczeniu.
Na te przyczepy również wystarczy tylko prawo jazdy kategorii B. Według sprzedawców oferujących sprzedaż przyczep używanych, są one łatwe w montażu, za pomocą specjalnego haka oraz nie wpływają znacząco na prowadzenie samochodu.
Ceny są oczywiście zależne od roku produkcji, czy materiałów, z których są wykonane. Na ich wartość wpływa też rozmiar, marka oraz stan wizualny.
Ceny oscylują od 800 zł do nawet 2500 zł. Za przyczepę z plandeką należy jeszcze dodać koszt około 200 zł większy, istnieje też możliwość dokupienia samej plandeki.

Przyczepy na sprzedaż – specjalna oferta dla rolników

W ofercie sprzedawcy posiadają jeszcze np. przyczepy rolnicze, za pomocą których można przewieźć np. zboże, owoce czy inne produkty rolnicze. Dostępne są przyczepy posiadające dwie opony, jak i cztery.
Duże przyczepy ciężarowo-wywrotowe muszą posiadać wykupione ubezpieczenie OC, a prowadzić je można tylko i wyłącznie jeśli mamy prawo jazdy B+E. Prowadzenie nie jest niestety proste i wymaga odpowiednich umiejętności. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę, czy owa przyczepa posiada wszystkie światła, które są wymagane, gdyż ich brak może narazić nas na spore koszty.
Ceny są niezwykle różnorodne, zależne od roku produkcji, pojemności, jak i wagi oraz stanu wizualnego. Są na poziomie od 4 tysięcy złotych do nawet 20 tysięcy złotych.

Przyczepy na sprzedaż – wybór różnorodnego asortymentu

Firma oferująca przyczepy na sprzedaż ma w swojej ofercie szeroką gamę przyczep.
Są to przyczepy kempingowe małe i duże, które pozwolą nam zaoszczędzić, gdyż nie musimy wykupywać noclegu, ponad to posiada przyczepy rolnicze, które ułatwiają rolnikom pracę, a także przyczepy towarowe za pomocą których możemy przewieźć sprzęt nie ponosząc dodatkowych kosztów, tak jakby miało to miejsce, gdybyśmy wynajmowali samochód dostawczy.
Jeżeli dysponujemy zdecydowanie większym budżetem warto kupić nową przyczepę, choć oczywiście koszty są nieporównywalnie większe. Natomiast otrzymujemy gwarancję kilkuletnią, mamy pewność, że kupujemy przyczepę, która posiada wszystkie potrzebne certyfikaty bezpieczeństwa i dostosowana jest do warunków polskich dróg, a poza tym wykonana też jest z najlepszych jakości materiałów, które nie ulegają korozji. Ponadto osoby pracujące w firmach oferujących przyczepy na sprzedaż są specjalistami i fachowcami, pomogą nam w podjęciu decyzji oraz podpowiedzą, kiedy należy się starać o prawo jazdy B+E, a kiedy wystarczy tylko B. Oczywiście małe przyczepy na sprzedaż można również kupić w marketach budowlanych, ceny wynoszą około 3 tys. zł.
Najnowocześniejsze przyczepy kempingowe mają ceny olbrzymie, na poziomie 200 tysięcy złotych, te mniejsze to koszt około 50 tysięcy.
Zdecydowanie warto zdecydować się na zakup przyczepy samochodowej, gdyż pomocna nam jest np. w trakcie remontu, czy pracownikom do przewożenia materiałów, albo narzędzi, rodzinom świetnie posłuży w trakcie wyjazdów, gdyż nie trzeba się zatrzymywać, dzieci mogą odpocząć i zdrzemnąć się w przyczepie. Ceny przyczep są naprawdę różne. Najnowocześniejsze przyczepy na sprzedaż posiadają wiele funkcji w tym np. ogrzewanie gazowe wnętrza, ale ich olbrzymią wadą jest cena.
Tak naprawdę wybór przyczepy zależy tylko od naszych potrzeb i budżetu, którym dysponujemy, gdyż rynek bogaty jest w wiele rodzajów i modeli przyczep, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.