Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Może to powiedzenie jest przesadne, jednak faktem jest, że loty do Rzymu są oblegane, podobnie jak loty do Paryża. Zarówno pielgrzymi, jak i turyści wakacyjni, tak latem jak i zimą wybierają ten kierunek podróży bardzo chętnie. Zamiast jechać po krętych górskich ścieżkach autokarem półtora dnia z Polski, wolą wsiąść w samolot i cieszyć się komfortową podróżą. Po wylądowaniu w Rzymie, taksówką lub metrem mogą od razu skierować się na zwiedzanie i eksplorowanie miasta, a potem kolację do hotelu lub w miejskiej, gwarnej restauracji.

Tanie loty do Rzymu – uzbrój się w cierpliwość w trakcie poszukiwania tanich lotów, bo nie od razu Rzym zbudowano

Czy można znaleźć loty do Rzymu poniżej 100 zł? Z pewnością będzie to trudne, jednak w sieci roi się od ofert tanich przewoźników, którzy prześcigają się w promocjach na kilkudniowe loty do Rzymu, które najbardziej się opłacają. Sam lot w promocji u taniego przewoźnika możemy znaleźć nawet poniżej 100 zł, jednak dochodzą do tego jeszcze dodatkowe opłaty lotniskowe. W rezultacie w najlepszych ofertach za weekend w Rzymie, z tanimi lotami zapłacimy ok. 200-300 zł od osoby w dwie strony.

Tanie loty do Rzymu – skąd najlepiej polecieć?

Wybranie lokalizacji jest istotne jeżeli nie chcemy zbytnio zmęczyć się podróżą. Najlepiej zdecydować się na loty do Rzymu z południa Polski. Najbardziej dogodną lokalizacją będą Katowice. Z lotniska w Katowicach-Pyrzowicach do Rzymu dolecimy już w 4 i pół godziny, natomiast bezpośrednim lotem do Katowic z Rzymu dolecimy już w dwie godziny. To duża oszczędność czasu. Choć koszty za loty do Rzymu w dwie strony oscylują w granicach 1000-1200 zł bez promocji, to w internecie nie brakuje wyszukiwarek tanich lotów, dzięki którym znacznie zaoszczędzimy. Są także specjalne strony internetowe dla miłośników tanich lotów, gdzie dowiemy się o najnowszych promocjach na loty do Rzymu. Niezapomniany weekend w „wiecznym mieście” możemy spędzić za nieduże pieniądze.

Tanie loty – dodatkowe opcje dla pasażerów zamawiających bilety na loty do Rzymu online

Zamawiając bilety online możemy skorzystać także z opcji zabukowania hotelu w terminie, w którym się wybieramy. Pokażą nam się dostępne lokalizacje. Jeśli wybieramy się do Rzymu w sezonie letnim lub w ferie zimowe, musimy zabukować bilet i hotel znacznie wcześniej, aby nie okazało się że owszem dolecimy, ale zabraknie dla nas miejsca w hotelach. Dodatkowo aby komfortowo zwiedzać „wieczne miasto” założone przez Romulusa i Remusa powinniśmy wynająć samochód online. Przy lotnisku znajdziemy wiele taksówek i firm zajmujących się wypożyczaniem samochodów. Lepiej i taniej skorzystać z tych drugich i wynająć samochód, w tym samym czasie kiedy zamawiamy bilety na loty do Rzymu. Pozwoli nam to na tanie podróżowanie w czasie całego naszego pobytu niezależnie od tego, czy jedziemy do Rzymu służbowo, czy prywatnie. Musimy jednak pamiętać o specyficznych warunkach jakie panują na drogach w Rzymie i tamtejszej kulturze jazdy, uważać na wszechobecne skutery i mijających nas slalomem włoskich kierowców.