Prowadząc gospodarstwo rolne trzeba mieć na wyposażeniu maszyny ułatwiające prace i przewożenie płodów rolnych. Do takich maszyn zalicza się ciągniki, do których z powodzeniem można dołączyć przyczepę do której zmieszczą się różnorodne płody rolne. Do wyboru jest wiele przyczep, które różnią się między sobą wyposażeniem.

Wyposażenie przyczep rolniczych – ułatwiające wyładowanie materiałów sypkich

Mechaniczna stopka podporowa to niezbędne wyposażenie przyczep rolniczych. Dyszel umożliwia regulację wysokości przyczepy. Na wyposażeniu przyczep rolniczych może się znaleźć także siatka ochronna, która chroni przewożone rzeczy, czy żywność, wystające ponad przyczepę. Zastosowanie szybra z rynną w wyposażeniu przyczep rolniczych, ułatwia wyładowanie sypkiego załadunku, np. zboża. Ponadto na wyposażeniu przyczepy rolniczej jest także drabinka, która ułatwia dostęp do skrzyni ładunkowej oraz pojemnik na narzędzia i pojemnik na wodę. Niektóre duże przyczepy rolnicze wyposażone są także w pomost roboczy.

Wyposażenie przyczep rolniczych zwiększające bezpieczeństwo poruszania się na drodze

Do podstawowego wyposażenia przyczep rolniczych należą hamulec pneumatyczny, stopka podporowa oraz hamulec postojowy pneumatyczny. Wyposażenie przyczep rolniczych w plandeki ze stelażem zapewnia komfort przewozu płodów rolnych, bez strachu, że wysypią się na drogę. Wyposażenie przyczep rolniczych w oświetlenie drogowe i obwodowe, zapewnia widoczność przyczepy na drodze w każdych warunkach, a tym samym zwiększa bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.