Wyważarka kół

Wyważarka kół to jeden z niezbędnych elementów wyposażenia każdego profesjonalnego warsztatu samochodowego i serwisu ogumienia. Wciąż rozwijająca się technika sprawia, że wyważarka kół samochodowych jest coraz bardziej nowoczesnym urządzeniem. Aktualnie oferowane na rynku produkty do wyważania kół posiadają m. in ekran dotykowy, laserowy wskaźnik położenia ciężarka, a także specjalny sonar, który bada głębokość i zużycie bieżnika w oponie. Niezwykle popularna wyważarka kół, która jest najbardziej preferowana przez warsztaty samochodowe i serwisy ogumienia jest jednak prostym w konstrukcji urządzeniem. Profesjonaliści preferują znane i skuteczne rozwiązania, którym mogą zaufać.

Wyważarka kół – czym się różnią?

Wyważarka kół może mieć wiele różnych zakresów obsługiwanych opon, specyfikę dokonywanych pomiarów, a także różne metody wprowadzania danych. Ważne jednak, by była produktem absolutnie niezawodnym, dokonującym dokładnych pomiarów. Wyważarka kół jest bardzo ważnym urządzeniem, dzięki któremu możemy zapewnić sobie odpowiednie wyważenie kół i bezpieczeństwo podczas jazdy.

Wyważarka kół – po co wyważać koła?

Źle wyważone koła powodują, że przy większych prędkościach możemy odczuwać spore drgania kierownicy, które wywołane są przez przednie koła. Wyważarka kół w serwisie ogumienia z pewnością usunie ten problem. Niebezpiecznym następstwem nie wyważonych kół może być zarzucanie tylnej części samochodu podczas szybkich zakrętów. W efekcie może dojść nawet do stracenia panowania nad samochodem i wypadku. Bardzo częstym efektem niewyważenia opon może być nierównomierne zużycie bieżnika w oponach samochodowych. Jeśli mamy więc jakiekolwiek wątpliwości odnośnie poprawnego wyważenia kół, warto udać się do serwisu ogumienia bądź warsztatu mechaniki pojazdowej i poprosić o pomoc. Fachowiec sprawdzi wszystkie parametry, wyważarka kół dokona pomiarów i profesjonalista ustawi tak koła naszego pojazdu, aby nie stanowiły już żadnego problemu.