Kradzież samochodu potrafi mocno zaboleć każdego właściciela pojazdu. Kiedy na parkingu zobaczymy puste miejsce po swoim samochodzie to nasze przerażenie osiąga w ułamku sekundy poziom maksimum. To nie wszystko. Do tego dochodzi jeszcze kompletna panika i brak wiedzy co do tego, w jaki sposób w ogóle zareagować. Kiedy Nasz samochód znika bez wieści przeżywamy dramat. Największy dramat jest wówczas, kiedy ukradziony zostaje nowiuteńki samochód, którym właściciel dopiero co wyjechał z salonu samochodowego. Szok może być w tym wypadku gigantyczny. Dlatego od razu po zakupie samochodu a w przypadku nowych samochodów to jeszcze w trakcie zakupu należy zlecić zamontowanie takich rozwiązań, które uchronią samochód przed kradzieżą. I teraz od razu należy wyjaśnić, że nie ma sposobu, który przed tym całkowicie uchroni. Nawet najlepiej zabezpieczone pojazdy mogą zostać otwarte w przeciągu kilkunastu sekund. Jeśli z jakiegoś powodu trudno jest otworzyć pojazd to zawsze można go wciągnąć na lawetę. Złodzieje samochodów mają dziesiątki różnych sposobów, o których właścicielom pojazdu nawet się nie śniło. Jedyne co można zrobić to spróbować ewentualnie utrudnić złodziejom kradzież do maksimum. Trzeba zrobić to w taki sposób, żeby kradzież trwała możliwie jak najdłużej. Nie jest to łatwe, ale można znaleźć kilka dobrych sposobów.

Na pewno najbardziej popularnym sposobem na zniechęcenie do kradzieży auta jest montaż blokady kierownicy. Tak, dokładnie takiej klasycznej i zupełnie zwyczajnej blokady kierownicy. To nic innego jak długi metalowy pręt zrobiony w taki sposób, żeby zablokować poruszanie kierownicom. Takie blokady kojarzą się zawsze z kierowcami starszej daty, którzy swoje równie wiekowe samochody zabezpieczali właśnie w taki a nie inny sposób. Żeby była jasność – to nie jest rozwiązanie, które uniemożliwi kradzież samochodu potencjalnemu złodziejowi. Na pewno jednak skutecznie wydłuży czas potrzebny na odjechanie kradzionym samochodem. Z blokadą kierownicy jest tak, że złodzieje samochodów bardzo jej nie lubią. Na szczęście dla kierowcy jest to dla złodzieja naprawdę niemiła niespodzianka. Jeśli złodziej nastawia się na szybkie wykonanie zadania to dzięki blokadzie musi się bardzo mocno rozczarować. Warto kupić sobie taki gadżet do swojego samochodu. Nie jest to duży wydatek, a może się okazać, że kradzież samochodu znudzi się złodziejowi, zanim jeszcze zacznie całą tą czynność wykonywać.

Jest wiele różnych i oryginalnych sposobów zabezpieczenia swojego samochodu. Niektóre zabezpieczenia pomagają chronić auto przed kradzieżą a inne zaś pomagają znaleźć samochód tak szybko, jak to tylko możliwe. Można w samochodzie zamontować lokalizator GPS, dzięki któremu można szybko znaleźć auto od razu po kradzieży. Można również samochód oznakować specjalnym kodem, które w założeniu ma przypominać ludzkie DNA. Kod ten jest do tego stopnia niepowtarzalny, że powinien ułatwić znalezienie swojego samochodu, nawet gdy ten będzie już dawno rozłożony na części. Niektórzy instalują w swoich samochodach monitoring, który działa dokładnie tak, jak monitoring w biurze czy na posesji. Każdy ruch w samochodzie jest od razu rejestrowany i wysyłany na serwer należący do właściciela pojazdu. Tyle, że to rozwiązanie umożliwia tak naprawdę jedynie zobaczenie sobie sylwetki samochodowego złodzieja. Oczywiście, jeśli oznakujemy monitorowany samochód to mamy szansę, że złodziej się rozmyśli zanim włamie się do takiego samochodu. Z drugiej jednak strony jest prawie w stu procentach pewne, że złodziej od razu po włamaniu się zajmie się tym właśnie monitoringiem samochodu.

Prawda jest taka, że ochronienie samochodu przed kradzieżą jest praktycznie niemożliwe. Nawet strzeżony parking może nie pomóc. Tyle tylko, że w przypadku strzeżonego parkingu możemy się ewentualnie ubiegać o odszkodowanie, jeśli zniknie z niego nasze auto. Jeśli zgłębić się w lekturę dotyczącą metod kradzieży samochodów to można z załamaniem stwierdzić, że skuteczna ochrona samochodu jest praktycznie nie możliwa. Nie ważne nawet czy jeździmy samochodem za kilka tysięcy złotych czy za kilkaset. Jedno i drugie może zniknąć równie szybko. Przy czym większe jest prawdopodobieństwo, że zniknie Nam samochód za kilkaset tysięcy aniżeli za kilka. Z naszej strony proponujemy zabezpieczyć samochód blokadą kierownicy. To może być w gruncie rzeczy najskuteczniejsze, bo na pewno utrudni życie samochodowym włamywaczom. Jest jeszcze jeden sposób na zabezpieczenie się przed kradzieżą, ale nie każdy może sobie na niego pozwolić. Trzeba po prostu mieć swój własny garaż, w którym można sobie parkować samochód. Garaż należy oczywiście odpowiednio zabezpieczyć przed włamaniem się do niego. Jeśli jest to garaż na swojej własnej posesji to tym trudniej będzie się do niego dostać. W kwestii zabezpieczenia nie wolno zapomnieć o jednej bardzo ważnej sprawie. O ubezpieczeniu AC, które jest swoistym parasolem ochronnym, jaki roztaczamy nad Naszym samochodem. I chociaż ubezpieczenie nie chroni przed kradzieżą to jest raczej złagodzeniem skutków i następstw tego szkodliwego dla zdrowia kierowcy czynu. Niestety, ale kradzieże samochodów to jest prawdziwa zmora dla wszystkich kierowców. Nie da się ich uniknąć, bo zabezpieczenia samochodów zawsze są o krok do tyłu za tymi, którzy próbują je łamać. Jeśli chcemy to możemy swój samochód zabezpieczyć na wszystkie sposoby. Oby tylko powstrzymały one złodziei zanim w ogóle zabiorą się za kradzież samochodu. Najskuteczniejszymi zabezpieczeniami będą te, które pokrzyżują plany szybkiego działania złodziejaszków.